Hakkımızda

MATEMATİK KAMPI HAKKINDA

Bir hafta da 36 saat Matematik dersleri ve daha fazlasının gerçekleştiği bir program.

Öğrencilerin öğretmenleriyle matematiksel düşünüp matematiğin güzelliklerini keşfetmeleri için planlanmıştır.

Bir yaz ve kış kampından daha fazlası olan Matematik ve Etkinlik Kampları, birlikte öğrenmekten keyif alan, matematik tutkusunu paylaşmak isteyen farklı insanlardan oluşur. Matematik Kampın da öğrenciler, öğrenecekleri konuların pratiklerini, kendilerine yardımcı olacak problem çözme becerilerini geliştirirken,  Matematiğin büyülü dünyasını doğa da yeniden keşfederler.

NEDEN MATEMATİK KAMPLARINA GELMELİSİNİZ?

Bu kamplar sizin için bir şanstır. Denize sıfır ve muhteşem doğada;

  • Büyüleyici, derin, bazen zor, bazen eğlenceli, soyut ve somut matematiği yaşayın ve nefes alın .
  • Matematiksel bilgi, beceri ve güven kazanın,  matematik yarışmaları için veya sadece kendinizi geliştirmek için gelin.
  • Dersi ve öğrencilerini seven matematikçilerle çalışın, öğretmenlerimiz bilgi ve tecrübelerini sizinle paylaşmaya hazır.

Farklı ülke ve şehirlerden gelen öğrencilerle arkadaş olun ve matematiğin havalı olduğunu düşünen insanların yanında olmanın ne kadar eğlenceli olduğunu keşfedin. Daha Fazla bilgi için

MATEMATİK KAMPI YÖNETİCİLERİ

Mehmet Karayiğit: Fotoğrafta sağda, İstanbul Üniversitesi mezunu. Yarım milyonu aşkın takipçisine @temelmatematik instagram hesabından canlı yayın yaparak öğrenci ve öğretmenlere “Hap bilgi” şeklinde ücretsiz pratik matematik teknikleri gösterir. Kaz dağları Matematik Köyü kurucusu, Matematikçi / Yazar, Matematikte Kur Sistemi adıyla geliştirdiği yöntemlerle Matematik Kamplarında eğitim verilmektedir. 

KAMPTA BİR GÜN

Matematik Kampı  seviyenize göre sınıflar da eğitim alabileceğiniz, görsel etkinlikler ve sosyal aktiviteler ile doludur.

Her gün farklı aktiviteler yapılır: Her sabah doğa yürüyüşü, spor, müzik, masa tenisi, akıl oyunları, satranç, ok atma, yarışmalar, futbol, yön bulma (oryantiring), ağaçların yaşını hesaplama (ağacı kesmeden 🙂 ) geziler, kamp ateşi   ve Matematikçilerin ve öğrencilerin hayal edebileceği tüm yaratıcı etkinlikler. Programdaki her şey isteğe bağlıdır : Matematik öğrenebileceğiniz ve çok eğlenebileceğiniz bir ortamımız var.

07:00 Sabah sporu / Doğa Yürüyüşü

08:00 Açık büfe kahvaltı (köy ekmeği, yöresel salça, peynir ve bal vb.)

09:00 Öğlen Açık alanda çam ağaçları gölgesinde dersler (Kışın deniz manzaralı kapalı derslikler) 

13:00 Açık büfe öğle yemeği 

14:00 Açık alanda çam ağaçları gölgesinde dersler (Kışın deniz manzaralı kapalı derslikler) 

16:00’dan itibaren bireysel ve toplu etkinlikler

19:00 Açık büfe akşam yemeği