Mehmet Karayiğit

“Matematikte Kur Sistemi”

Temel Matematik bilgilerinden başlayarak, Matematiksel işlem ve kuralları aşamalı olarak; ögreten, geliştiren ve pratikleştiren proje Mehmet Karayiğit tarafından geliştirilmiştir.

Eğitim ve öğretimin her kademesinde gerekli olabilecek Matematiksel bilgilerin kısa bir süre içerisinde 3 kur halinde öğrencilere öğretilmesini konu alır.


Mehmet KARAYİĞİT 1983 yılında Malatya’da dünyaya gelmiştir. İlk ve ortaöğrenimini Malatya da tamamlayan Mehmet KARAYİĞİT , 2002 yılında İstanbul Üniversitesini kazanmıştır. Yükseköğretimi boyunca çeşitli dershanelerde Matematik dersleri veren Mehmet KARAYİĞİT, yükseköğrenimini tamamlamasının ardından en küçüğünden en büyüğüne bütün sınavlar için sınavlara girecek adaylara Matematik sınavlarında yardımcı olacak çözümlemeli hızlı matematik kitabını yayınlamıstır.

Ardından BİR Dersanelerini kuran Mehmet KARAYİĞİT, Matematik Öğreniyorum , Hızlı Öğrenmenin Matematik Yorumu,Matematikte ve Matematikle Hızlı Düşünme Yöntemleri,Matematik Öğretmenin ve Matematik Öğrenmenin Yeni Kurgusu konulu kitap çalışmalarını yürütmekte ve Matematik ile ilgili her düzeyde danışmanlık hizmetleri vermektedir. Ayrıca Türkiye’de bir ilk olan “7GÜNDEMATEMATİK” programını geliştirerek bütün dikkatleri üzerine çekmiştir.  Mehmet KARAYİĞİT halen İstanbul’da çalışmalarını sürdürmektedir.

“Günümüzde öğrencilere anlatılan matematik müfredatına göre, matematiği severek öğrenmek bir hayli güç. Hatta üniversite sınavına girecek öğrenciler bile temel matematik bilgilerinin çoğunu bilmemektedirler. Bu matematik eksikliğini bir nebze olsun gidermek için MATEMATİKTE KUR sistemini geliştirdim.”

Mehmet KARAYİĞİT

Kur Sisteminin Faydaları

Zeka Seviyesinin Gelişimini Sağlar
Pratik Hesaplama Yaptırır
Dikkat Dağınıklığını Giderir
Özgüven Gelişimi Sağlar

KAZDAĞLARI MATEMATİK KÖYÜ