Mehmet Karayiğit

Mehmet Karayiğit
Mehmet Karayiğit

Matematikçi Yazar

Mehmet Karayiğit Kimdir?

Matematik alanında Türkiye’nin en etkili instagram sayfasının kurucusudur.
@temelmatematik ve @kazdaglarimatematikkoyu sayfalarını takip edebilirsiniz
Mehmet Karayiğit İlk, Orta ve Lise eğitimini Malatya’da tamamladıktan sonra,
İstanbul üniversitesini kazanmıştır. Mehmet Karayiğit kariyerindeki başarısını Matematik kitaplarına aktaran birçok esere imza atmıştır. 9 farklı kitap yazmıştır. Matematik üzerine yazdığı kitaplar öğrenciler tarafından ilgi odağı haline gelmiş, kısa sürede problem çözme, Matematiğin temelini kavrama ve sınava hazırlık sürecinde tercih edilen kitaplar arasına girmeyi başarmıştır. İlkokuldan üniversite dönemine kadar öğrenilecek olan matematik bilgisini, her öğrenciye severek kavrayabileceği çalışmalarla sunmuştur.

Kazdağları Matematik Köyü

2007 yılında BİR dersanelerini kuran Mehmet KARAYİĞİT, Matematik Öğreniyorum, Hızlı Öğrenmenin Matematik Yorumu, Matematikte ve Matematikle Hızlı Düşünme Yöntemleri, Matematik Öğretmenin ve Matematik Öğrenmenin Yeni Kurgusu konulu çalışmalarına ağırlık vermenin yanı sıra, ülkemizde bir ilke imza atarak 2011 yılında
Matematik’te Kur Sistemini geliştirmiştir.
Kur sisteminin amacı: Temel bilgilerinden başlayarak aşamalı bir şekilde öğrencilere Matematiği Öğretmek, Pratikleştirmek ve Geliştirerek sınıf ve sınavlarında başarıyı yakalamaktır.
2019 yılında Çanakkale Kazdağları Matematik Köyünü kurmuştur. (Matematik Köyü Kampları İçin matematiktekursistemi.com inceleyebilirsiniz)
2022 yılında Türkiye geneli gündüzlü Matematik kampları projesini başlatarak bir çok şehirde öğrencilerin seviyelerine göre Matematik Kampları yapılmaktadır.

Matematik Kampı

Bir hafta da 36 saat Matematik dersleri ve daha fazlasının gerçekleştiği bir program.
Öğrencilerin öğretmenleriyle matematiksel düşünüp matematiğin güzelliklerini keşfetmeleri için planlanmıştır.
Bir yaz ve kış kampından daha fazlası olan Matematik ve Etkinlik Kampları, birlikte öğrenmekten keyif alan, matematik tutkusunu paylaşmak isteyen farklı insanlardan oluşur. Matematik Kampın da öğrenciler, öğrenecekleri konuların pratiklerini, kendilerine yardımcı olacak problem çözme becerilerini geliştirirken,  Matematiğin büyülü dünyasını doğa da yeniden keşfederler.

Neden Kamplara Gelmelisiniz?

Bu kamplar sizin için bir şanstır. Denize sıfır ve muhteşem doğada;
Büyüleyici, derin, bazen zor, bazen eğlenceli, soyut ve somut matematiği yaşayın ve nefes alın .
Matematiksel bilgi, beceri ve güven kazanın,  matematik yarışmaları için veya sadece kendinizi geliştirmek için gelin.
Dersi ve öğrencilerini seven matematikçilerle çalışın, öğretmenlerimiz bilgi ve tecrübelerini sizinle paylaşmaya hazır.
Farklı ülke ve şehirlerden gelen öğrencilerle arkadaş olun ve matematiğin havalı olduğunu düşünen insanların yanında olmanın ne kadar eğlenceli olduğunu keşfedin.
Neden Kamplara Gelmelisiniz?

Kampta Bir Gün

Matematik Kampı  seviyenize göre sınıflar da eğitim alabileceğiniz, görsel etkinlikler ve sosyal aktiviteler ile doludur.
Her gün farklı aktiviteler yapılır: Her sabah doğa yürüyüşü, spor, müzik, masa tenisi, akıl oyunları, satranç, ok atma, yarışmalar, futbol, yön bulma (oryantiring), ağaçların yaşını hesaplama (ağacı kesmeden 🙂 ) geziler, kamp ateşi   ve Matematikçilerin ve öğrencilerin hayal edebileceği tüm yaratıcı etkinlikler. Programdaki her şey isteğe bağlıdır : Matematik öğrenebileceğiniz ve çok eğlenebileceğiniz bir ortamımız var.
07:00 Sabah sporu / Doğa Yürüyüşü
08:00 Açık büfe kahvaltı (köy ekmeği, yöresel salça, peynir ve bal vb.)
09:00 Öğlen Açık alanda çam ağaçları gölgesinde dersler (Kışın deniz manzaralı kapalı derslikler) 
13:00 Açık büfe öğle yemeği 
14:00 Açık alanda çam ağaçları gölgesinde dersler (Kışın deniz manzaralı kapalı derslikler) 
16:00’dan itibaren bireysel ve toplu etkinlikler
19:00 Açık büfe akşam yemeği

Kur Sisteminin Faydaları

Zeka Seviyesinin Gelişimini Sağlar
Pratik Hesaplama Yaptırır
Dikkat Dağınıklığını Giderir
Özgüven Gelişimi Sağlar

Kazdağları Matematik KÖyü

YouTube Videolar

“Günümüzde öğrencilere anlatılan matematik müfredatına göre, matematiği severek öğrenmek bir hayli güç. Hatta üniversite sınavına girecek öğrenciler bile temel matematik bilgilerinin çoğunu bilmemektedirler. Bu matematik eksikliğini bir nebze olsun gidermek için MATEMATİKTE KUR sistemini geliştirdim.”

Son Blog Yazıları

Pratik Matematik

Pratik Matematik

Matematik, soyut varlıkların özelliklerini ve ilişkilerini incelemeye adanmış tümdengelimli  bilimdir. Ve pratik matematik kavramının sayılar semboller, geometrik şekiller vb. ile çalıştığı anlamına gelir. Mantıksal akıl yürütmeyi…

Devamını okuPratik Matematik

BİZE ULAŞIN

Tüm sorularınız için

ŞİMDİ ARA